Kratka istorija FK Barselone
Nema fudbalskog fanatika koji makar jednom nije čuo ili makar odgledao utakmicu čuvene Barselone. Fudbalski klub Barselona osnovan je 1899. godine u Španiji, a ime je klub dobio po istoimenom gradu iz autonomne zajednice Katalonije. Svoje utakmice Barselona igra na čuvenom „Kamp nou“ stadionu koji je građen od 1954. do 1957. godine, a čiji je kapacitet 99.354 mesta.
Rene Igita: Škorpion koji je oduševio svet!
Rene Igita je nekadašnji kolumbijski golman, rođen u Medeljinu 1966. godine. Zbog ekscentričnog ponašanja dobio je nadimak Ludak (El loco).
IN MEMORIAM: Duško Korać
Nikoga ne ostavljam ravnodušnim. Svesno provociram. Ja opet pitam – za šta nisam bio u pravu? Ne napadaju me zbog neznanja ili zato što ne znam padeže. Napadaju me zbog stavova.
Duško Korać
Četvrtfinale odbojkaškog kupa Srbije za žene 24. decembra 2015. godine donelo je očekivanu pobedu „Jedinstva” nad „Tentom”. Međutim, tog dana je javnost zabrinula informacija da je sportskom komentatoru Dušku Koraću pozlilo. Posle meča se srušio. Prve su mu u pomoć pritekle odbojkašice koje su to videle, a hitna pomoć ga je prevezla u Urgentni centar gde se oporavljao.
Radivoj Korać: Košarkaška legenda koja nikad neće biti zaboravljena!
Korać je imao blistavu tehniku i ogromno znanje. Bio je jak, imao je izuzetan osećaj da proceni trenutak za ulazak pod koš protivnika, a kada bi se tamo našao bio je nepogrešiv.
Profesor Aleksandar Nikolić
Dražen Petrović: Košarkaški genije čijih se bravura sećamo sa osmehom na licu!
Kad je Dražen u pitanju, ponekad sam se pitao da li da gledam kako igra ili da igram. Jer, ako igrate, postoji mogućnost da nešto propustite.
Toni Kukoč, hrvatski košarkaš
Bio je košarkaški Mocart. Bio je igrač neverovatno preciznog šuta i briljantne tehnike. Bio je evropski Džordan, beli Džordan. Klub u kojem je on igrao po pravilu je bio najbolji. On je pomerio standarde evropske košarke. On je Dražen Petrović.
Valeri Brumelj: Atletičar čija se sredl tehnika pamti!
Ljubitelji atletike imaju priliku da iz godine u godinu uživaju u bravurama svetskih majstora u različitim disciplinama. Iz decenije u deceniju su nove tehnike omogućavale znatno bolje rezultate. Takvu sudbinu je doživeo skok u vis kada je 1968, na Olimpijskim igrama u Meksiku, Amerikanac Dik Fosberi izveo skok leđnom tehnikom koja je i danas u upotrebi. Fosberi je osvojio olimpijsko zlato. U terminologiji se ovakav skok zove fosberi stil.